Історія Stiebel Eltron - з 1924 року до сьогодні
TeodorSt Історія Stiebel Eltron - з 1924 року до сьогодні

Чудова історія успіху компанії починається з винайдення та виробництва першого в світі електрокип’ятильника в майстерні заднього двору будинку в Берліні в 1924 році.

Надихнувшись цим подвигом, компанія дотримувалася принципів засновника, доктора Теодора Штібеля, який прагнув виробляти тільки інноваційну продукцію найвищої якості. STIEBEL ELTRON став одним з провідних виробників у галузі гарячоговодопостачання та "відновлюваної енергії". Все почалося з електрокип’ятильника...

Перші роки та перші історії успіху

1924 Доктор Теодор Штібель розробляє електрокип’ятильник та засновує компанію "ELTRON Dr. Theodor Stiebel" 5 травня в Берліні. Того ж року він розпочинає виробництво електрокип’ятильників в невеликій майстерні на Reichenberger Straße.

1927 Випускається перший водонагрівач малої потужністю (1000 Вт) з фарфоровим корпусом та революційною «двоступеневою технологією». Це перший прилад, отримавший німецький знак якості VDE. На той момент в компанії працює 30 людей.

1931 Асортимент продукції розширений. Розробка та виробництво накопичувальних водонагрівачів напорного типу, об’ємом до 600 літрів, здатних працювати під високим тиском.  Цього ж року був виготовлений перший проточний водонагрівач для миттєвого нагріву гарячої води. Берлінський завод повністю знищений під час Другої світової війни. Доктор Теодор Штібель приймає рішення про переїзд до Хольцмінден в Нижній Саксонії. Новий старт у Хольцміндені

Новий старт у Хольцміндені

1944 Споруди, які вже були орендовані у Хольцмінден в попередньому році, тепер розширені будівництвом нових виробничих площ для створення достатньої потужності. Наступного року починається виробництво неелектричних приладів, таких як каструлі, сковорідки, пульверизатори та праски.

1946 Відновлення виробництва електричних приладів, таких як конвекційні печі, конфорки та електроплити, в тому числі електрокип’ятильників. В компанії працює 400 людей.

1960 9 вересня засновник компанії, доктор Теодор Штібель, помирає у віці 66 років. Маючи 160 патентів в Німеччині та за кордоном, він є є піонером в області водонагрівальної техніки.

Дорога до відновлюваних джерел енергії

1968 З розвитком виробництва теплонакопичувальних приладів компанія стає піонером електричного опалення того часу. Теплонакопичувачі (теплоакумулятори) накопичують тепло за рахунок електроенергії в період пільгового нічного тарифу. Потім це тепло використовується в денний час для обігріву приміщення.

1976 STIEBEL ELTRON стає одним з перших виробників, які розробляють і виготовляють теплові насоси. Для 70-х років характерні нафтові кризи, зростання цін на нафту та заборона на використання автомобілів в неділю. Погляди людей починають змінюватися, і системи, засновані на відновлюваних джерелах енергії, все більше привертають увагу громадськості. Протягом наступних кількох років компанія продовжує розвивати технологію теплових насосів і встигає зарекомендувати себе лідером ринку Німеччини.

1977 Концепція використання сонячної енергії призводить до розвитку сонячних колекторів. У наступні роки STIEBEL ELTRON представляє повний асортимент продукції з високоефективними плоскими колекторами, бойлерами гарячої води та компактними сонячними установками.

Інновації, що задовільняють всі вимоги

1987 STIEBEL ELTRON представляє перший у світі повністю електроннокерований проточний водонагрівач серії DHE. У області гарячого водопостачання поняття «Комфорт» набуває зовсім нового виміру. Електронний проточний водонагрівач подає гарячу воду з заданою температурою відразу після включення. Після встановлення задана температура залишається незмінною, навіть якщо відкрити інші крани.

1991 Асортимент продукції розширений домашніми вентиляційними системами з рекуперацією тепла. Сучасні вентиляційні системи не тільки забезпечують здоровий клімат приміщення, вони також зберігають структуру будівлі і надзвичайно енергоефективні.

Всесвітня виставка та розширення

2000 STIEBEL ELTRON взяла участь у всесвітній виставці EXPO 2000 з енергоефективним житловим будинком "Hofanlage Brombeerweg". Доктор Ульріх Штібель використовує EXPO 2000, щоб продемонструвати економічні способи будівництва здорових та екологічних будинків.

2002 STIEBEL ELTRON придбав відділ побутової техніки фірми Electrolux Deutschland. Electrolux-Haustechnik GmbH входить в STIEBEL ELTRON з марками AEG та Zanker та технологіями нагріву води, центрального опалення, підлогового опалення, кондиціонування та вентиляції. Завдяки цій покупці - найбільшому придбанню за всю історію - компанія одразу розширюється майже на третину.

2004 STIEBEL ELTRON придбав Tatramat GmbH. Словацька компанія в основному виробляє та розповсюджує продукцію для нагріву води та спеціалізовані теплові насоси. Tatramat особливо відомий у Східній та Центральній Європі.

Інвестиції в майбутнє

2007 В місті Хольцмінден побудований найсучасніший і найбільший завод з виробництва теплових насосів у Центральній Європі. Будівництво "Dr.-Theodor-Stiebel-Halle" є знаковою подією в історії компанії з обсягом інвестицій понад 10 млн. Євро. 6000 квадратних метрів виробничих потужностей здатні щорічно виготовляти понад 25000 теплових насосів.

2009 STIEBEL ELTRON продовжує інвестувати в виробничі потужності на території Німеччини. Компанія реагує на високий ріст світового попиту на теплові насоси будівництвом другого заводу в Хольцміндені. Інвестиції компанії склали близько 8 мільйонів євро.

Історія успіху триває

2014 Компанія відзначає своє 90-річчя. Теодор Штібель заклав фундамент для історії успіху STIEBEL ELTRON. 5 травня, в день вступу до комерційного реєстру, а відтак і дня народження, було закладено нове підґрунтя: для нового навчального та комунікаційного центру в Хольцміндені. Компанія інвестує близько 16 мільйонів євро в нову академію.

Проточний водонагрівач з Інтернет-радіо та прогнозом погоди

2015 Wi-Fi та Bluetooth в проточному водонагрівачі нова серія DHE Connect. Топ-продукт робить революцію у світі децентралізованих водонагрівачів.

Новий навчальний та комунікаційний центр: відкриття Energy Campus

2015 Вражаючі можливості для навчання, які існують лише в Хольцмінден. Енергетичний перехід - реальність. Платинова нагорода DGNB. Plus Energy будівля. Energy Campus – це справжня лабораторія енергетичного переходу. Новий навчальний центр відкрито 24 листопада з урочистою церемонією. 

STIEBEL ELTRON розширюється в області вентиляції

2016 STIEBEL ELTRON придбав компанію MDM Diels GmbH. Дочірня компанія LTM фірми MDM Diels представлена на ринку високоякісною продукцією, акцент робиться на децентралізованій вентиляції. З поглинанням STIEBEL ELTRON робить серйозний крок до подальшого відкриття стратегічно важливої бізнес-сфери контрольованої побутової вентиляції.

Рекорд продажів STIEBEL ELTRON

2017 STIEBEL ELTRON повідомляє про найвищі продажі за всю свою історію. Вперше оборот компанії перевищив 500 мільйонів євро. Попереднім рекордом був 2012 рік з 483 мільйонами євро обороту. Зростання відбулося в усіх сферах компанії: секторі відновлюваної енергії з тепловими насосами та вентиляційними установками, а також в секторі проточних водонагрівачів, малих водонагрівачів та бойлерів.

Stiebel Eltron придбав Danfoss Värmepumpar AB (Thermia)

2018 Stiebel Eltron Group придбав Danfoss Värmepumpar AB, відомий під торговою маркою "Thermia Heat Pump", в компанії Danfoss A / S, Данія. Thermia є третім за величиною постачальником на ринку теплових насосів Північної Європи, щорічний оборот становить близько 68 мільйонів євро. Thermia  знаходиться у місті Арвіка, Швеція та станом на 2018 рік був роботодавцем для близько 210 осіб у Швеції, Фінляндії та Норвегії.